Cvičební programy

Před zahájením každého programu posílám klienta ke svému fyzioterapeutovi na diagnostiku pohybového aparátu a také k dietologovi na výživové poradenství. Mám zkušenosti s řadou zdravotních problémů a omezení jako např. artrózy kloubů, těhotenství, vysokého tlaku, výhřezy plotének,.. Spolu dokážeme najít vhodné cvičení pro každého.

Odstraňování bolesti zad

Nejčastější příčinou bolestí zad je nedostatek pohybu, sedavý způsob života a jednostranné zatěžování. V důsledku toho dochází ke svalové nerovnováze neboli dysbalanci, což je napětí svalů na protilehlých stranách kloubu. Nejčastěji vzniká tzv. horní zkřížený syndrom a dolní zkřížený syndrom. Správným cvičením lze tato nerovnováha odstranit a mou pomocí se zbavit bolesti zad na dobro.

Hluboký stabilizační systém (CORE)

Jde o posilovací cvičení a pohybové aktivity zaměřené s důrazem na posílení středu těla, hlavně pak jeho hlubokých vrstev. Do tohoto systému patří bránice, svaly pánevního dna, příčný sval břišní, šikmé vnitřní svaly břišní a hluboké svaly zádové. Tento systém nám zaručuje správné držení těla. Objevují se zde prvky jógy, pilates a jiných cvičebních programů. Mám zkušenosti s řadou cvičebních pomůcek, které tento systém dokážou správně a efektivně zapojit. Jde o zábavnou a účelnou formu cvičení.

Redukce hmotnosti

Obezita je řazena mezi civilizační choroby, která zasahuje celý svět. Nejde jen o problém estetický, ale hlavně zdravotní. Přílišné ukládání tuku do oblasti břicha ve spojitosti s nedostatkem pohybu vzniká řada vážných onemocnění jako je cukrovka II. typu, srdečně cévní onemocnění a vysoký krevní tlak. Dokážu vám, že správným cvičením se dá přebytečných kil zbavit zábavnou formou.

Zlepšení fyzické kondice

Fyzická kondice je pro naše tělo velice důležitá. Nejen, že se zlepšuje oběhový a respirační systém, ale snadno můžeme zvládnout každodenní překážky jako je chůze do schodů, dobíhání autobusu nebo třeba výlet s dětmi na kole. Poradím vám, jaký sport je pro vás vhodný a trénink zintenzivníme střídáním aerobní a posilovací části.

Tvarování těla

Tento program je zaměřen na zpevnění a vytvarování celého těla. Ať už jde o zpevnění problematických partií jako jsou hýždě a bříško, zvětšení obvodů bicepsů, zvětšení objemu svalové hmoty nebo vyrýsování postavy. Společně dokážeme z vašich nedostatků udělat přednosti.